Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Індексація доходів працюючих пенсіонерів

В умовах підвищення споживчих цін на товари та послуги, відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”, грошові доходи громадян, які отримані в гривнях на території України та не мають разового характеру (заробітна плата, пенсії, допомоги тощо) підлягають індексації. Порядок проведення індексації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами, далі – Порядок).

Детальніше...

Визначення умов оплати праці керівників акціонерних товариств

За роз’ясненням Міністерства соціальної політики, статтею 8 Закону України «Про оплату праці» визначено, що встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній та комунальній власності належить до сфери державного регулювання оплати праці.

На виконання цієї статті була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств» (далі – Постанова).

Детальніше...

Компенсація за несвоєчасну виплату заробітної плати: приклад розрахунку

У випадку, якщо заробітна плата працівникові не була виплачена своєчасно і затримання виплати складає один і більше календарних місяці, то за порушення термінів виплати заробітної плати нараховується компенсація, відповідно до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. № 159.

Наприклад, у серпні 2014 року виплачують нараховану, але не виплачену своєчасно заробітну плату за січень (1500 грн.) і лютий (1500 грн.) 2013 року.

Компенсація нараховується і виплачується у тому самому місяці, в якому виплачують заборгованість із заробітної плати.

Компенсація обчислюється окремодля кожного місяця, за який належить виплатити зарплату, тобто окремо для січня і для лютого 2013 року.

Для обчислення суми компенсації необхідно обрахувати приріст індексу споживчих цін за період невиплати доходу на основі даних Держстату щодо індексів споживчих цін:

Детальніше...

Індексація та компенсація заробітної плати: в якому випадку який механізм застосовується

Індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При проведенні індексації слід керуватися Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.

Право на проведення індексації заробітної плати настає, коли індекс споживчих цін перевищить поріг індексації, встановлений у розмірі 101%.

Детальніше...

Право на відпустку та розрахунок відпускних у випадку, якщо підприємство тривалий час не працювало

     Відповідно до роз’яснення Мінсоцполітики України, статтею 6 Закону України «Про відпустки» визначено, що щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

     Згідно зі статтею 9 цього Закону, до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховуються і час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка; і час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково; і час перебування у відпустці без збереження заробітної плати.

Щодо розміру заробітної плати за час відпустки, то його розрахунок здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі – Порядок).

      За пунктом 2 Порядку, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки. При цьому час, протягом якого працівник згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, з розрахункового періоду виключається.

    Відповідно до пункту 7 Порядку, нарахування виплат за час щорічної відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

      У випадку, коли протягом цього періоду працівник не мав заробітку (не з вини працівника), розрахунки проводяться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу (пункт 4 Порядку).

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада

  2017 року для працездатних осіб склав

     3156 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання