Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Терміни виплати зарплати і проміжок між виплатами, якщо день виплати збігається із святковим чи вихідним днем

Відповідно до статті 115 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та статті 24 Закону України «Про оплату праці» (далі – Закон)заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (наприклад, Положенням про оплату праці).

Детальніше...

Деякі питання індексації

Нагадуємо, що індексація грошових доходів населення – встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

У своєму листі № 3570/4.1/4.1-ДП-18 від 07.05.2018 Держпраці України розглянула питання щодо відповідальності за ненарахування індексації зарплати та нарахування її у меншому розмірі.

Документи:
Скачать файл (лист Держпраці.doc)лист Держпраці.doc36 Kb

Детальніше...

Доплата до мінімальної заробітної плати при підсумованому обліку робочого часу

Відповідно до статті 61 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також на окремих виробництвах, у цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може додержуватися встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з профспілковим комітетом підприємства, установи, організації запровадження підсумованого обліку робочого часу.

Детальніше...

Що робити, якщо підрахунки сум індексації або середнього заробітку в бухгалтера та інспектора праці не співпадають

У своєму листі від 24.01.2018 р. № 503/4/4.3-дп-18 Держпраці відзначає, що Порядок розрахунку індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) для нарахування індексації зарплати визначено Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2003 р. № 1078 (далі – Порядок №1078). У цьому ж Порядку № 1078 наведено і приклади розрахунку ІСЦ, тому, якщо при його розрахунку керуватись Порядком № 1078, кінцевий результат буде однаковим.

Детальніше...

Деякі особливості щодо виплати заробітної плати

Форми виплати заробітної плати встановлено ст. 23 Закону «Про оплату праці». Згідно з цією статтею заробітна плата виплачується у грошових знаках, що мають законний обіг на території України.

Вимоги до порядку виплати заробітної плати поширюються на всіх роботодавців – як на підприємства, так і на фізичних осіб – підприємців.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3370 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання