Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Щодо строків виплати відпускних

alt

Міністерство соціальної політики України у своє листі від 14.06.2019 № 920/0/206-19 надає роз’яснення щодо строків виплати відпускних.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Детальніше...

Доплата за інтенсивність праці

alt

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оплату праці», підприємства госпрозрахункової сфери самостійно встановлюють умови та розміри оплати праці, у тому числі перелік надбавок і доплат, у колективному договорі з дотриманням законодавства, Генеральної, галузевої, територіальної угод.

Детальніше...

Виплати працівнику при звільненні за власним бажанням

alt

Розрахунок при звільненні за власним бажанням включає такі виплати:

- заробітна плата за фактично відпрацьований час до звільнення з урахуванням дня звільнення;

- компенсація при звільненні за всі невикористані дні відпустки;

- вихідна допомога;

- за наявності – інші заборговані виплати (додаткові гарантії, передбачені колективним договором).

Детальніше...

Оплата листка непрацездатності при встановленні інвалідності

alt

Відповідно до частини 2 статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105, допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Детальніше...

Щодо розрахунку відпускних у випадку хвороби працівника у відпустці

alt

У своєму листі від 21.03.2019 № 369/0/206-19 Міністерство соціальної політики України розглядає питання щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпустки.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про відпустки", у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2020 року для працездатних осіб склав

  3916 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29  

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання