Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Колективно - договірна робота

Про проведення двомісячника з виявлення роботодавців, які ухиляються від колективних переговорів та укладання колективних договорів

Постановою Президії ФПУ від 23 грудня 2011 року № П-9-5 “Про запровадження Єдиної колдоговірної кампанії “Єдині цілі, єдині дії!” передбачено щорічне проведення у квітні-травні двомісячника з виявлення роботодавців, які ухиляються від ведення колективних переговорів та укладання колективних договорів. Двомісячник покликаний також виявити підприємства, де строк, на який було укладено колективний договір, минув, а його дію не пролонговано і не ініціюється укладання нового колдоговору. Робота проводиться з метою надання практичної допомоги первинним профспілковим організаціям таких підприємств для підвищення рівня охоплення і захищеності найманих працівників нормами колективних договорів.

Звертаємо увагу обласних галузевих організацій профспілок на необхідність у період з 1 квітня по 31 травня 2013 року, в межах двомісячника, здійснення аналізу стану колективно-договірного регулювання на кожному підприємстві галузі у сфері впливу профспілок та, за необхідності, вжиття заходів для покращення ситуації.

Увага! Зміни у профспілковій статзвітності з питань колдоговірної роботи

alt 

Відповідно до постанови Президії Федерації профспілок України від 13.12.2006 № П-8-18, членські організації ФПУ щороку звітують про укладання та виконання колективних договорів у попередньому році. Звіт складається станом на 1 квітня.

Звертаємо увагу на те, що, відповідно до постанови Президії ФПУ від 11.12.2012 № П-15-5 «Про стан колективно-договірного регулювання та основні завдання колдоговірної роботи на 2013 рік», до згаданої вище постанови Президії ФПУ № П-8-18 внесено зміни та затверджено нову форму статистичної звітності про укладення та виконання колективних договорів (лист ФПУ про роз’яснення щодо нової статзвітності та нова форма статзвітності додаються)

Детальніше...

Розроблено рекомендації облпрофради з питань колдоговірної роботи на 2013 рік

З метою надання первинним профспілковим організаціям методичної допомоги щодо організаційного забезпечення підготовки, прийняття та контролю за виконанням колективного договору облпрофрадою підготовлено методичні рекомендації про порядок розробки, укладання та виконання колективних договорів на 2013 рік. У рекомендаціях, з урахуванням змін у трудовому законодавстві, наведено загальні питання колективно-договірного регулювання, поетапно визначено порядок ведення колективних переговорів з укладання колдоговору; наведено зразки документів, необхідних у практичній колдоговірній роботі; докладно викладено рекомендований зміст розділів колдоговору, а також запропоновані додатки до нього.

Спільне звернення голови облдержадміністрації, голови обласної ради профспілок та голови обласної організації роботодавців до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про своєчасність укладання нових колдоговорів

З метою пожвавлення колдоговірної кампанії-2012 підписано спільне звернення голови облдержадміністрації, голови обласної ради профспілок та голови обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про своєчасність укладання нових або пролонгації чинних колективних договорів.

 

Про нарахування єдиного внеску на соціальні виплати, установлені колективними договорами

Чи нараховується єдиний внесок на суми матеріальної допомоги, що згідно з колективним договором надається підприємством матерям (батькам), які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? 

Згідно з роз'ясненням ПФУ, перелік видів виплат, що провадяться за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. №1170 (далі — Перелік).

Відповідно до п.1 розділу І Переліку, соціальні допомоги та виплати, установлені колективним договором (працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на народження дитини, сім'ям з неповнолітніми дітьми тощо), належать до виплат, які здійснюються у грошовій формі за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок.

Згідно з п.1. ч.1 ст.7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, базою нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, та суми винагород фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах листопада

  2018 року для працездатних осіб склав

      3472 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання