Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Колективно - договірна робота

Під час укладання колективних договорів на 2012 рік слід домагатися:

 

     Встановлення гарантій в розмірах, що перевищують законодавчо встановлені (ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди»).

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» див. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=41157

     Недопущення порушень норм трудового законодавства та положень колективних угод вищого рівня (ст.5 Закону України «Про колективні договори і угоди», ст. 16 КЗпП України).

     Збільшення гарантій для працівників у порівнянні з раніше досягнутими домовленостями за колективними договорами.

     Запобігання поширенню на підприємствах нетипових форм зайнятості (підміни трудових договорів цивільно-правовими угодами, застосування запозиченої праці тощо) (на виконання п. 1.40.2. Генеральнлої угоди на 2010-2012 рр.).

     Забезпечення витрат на підготовку, перепідготовку працівників та підвищення їх кваліфікації у 2012 році не менше 5 % від фонду оплати праці (п. 1.40.1. Генеральної угоди на 2010-2012 рр.).

Детальніше...

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА КРАЩИЙ КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР

Додаток

до постанови Президії ФПУ

від 16.09.2010 №П-42-6

(із змінами внесеними Постановою Президії ФПУ №П-4-14 від 29.08.2011)

 Положення

про Всеукраїнський конкурс

на кращий колективний договір

 

І. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський конкурс на кращий колективний договір (далі – конкурс) проводиться з метою підвищення ефективності колективно-договірної роботи та посилення конструктивної взаємодії профспілкових організацій і роботодавців щодо забезпечення трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, зокрема з питань забезпечення продуктивної зайнятості, зростання заробітної плати, створення безпечних і здорових умов праці, поширення передового досвіду цієї роботи.

Детальніше...

Кращі в колдоговірній роботі

     Підприємства, організації, установи різних секторів економіки області систематично беруть участь і посідають призові місця у Всеукраїнських конкурсах на кращий колективний договір за відповідною галуззю, які проводяться з метою визначення кращих прикладів поєднання інтересів роботодавця і працівників і поширення провідного досвіду колдоговірної роботи.

     Так, переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір за 2010 рік, а також галузевого конкурсу серед підприємств гірничо-металургійного комплексу України став колективний договір ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» (генеральний директор Ю.Г. Овчинников, голова профспілкового комітету О.В. Чередніченко).

      Вознесенький професійний ліцей (керівник С.П. Путієнко, голова профспілкового комітету Л.О. Скляр) визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір за 2010 рік серед підприємств агропромислового розвитку.

Детальніше...

Колективно-договірна робота – 2011

     У Миколаївській області, в основному, завершено укладання колективних договорів на 2011 рік. За підсумками колдоговірної кампанії цього року, станом на 1 квітня 2011 року на підприємствах, в установах та організаціях, які перебувають у сфері впливу облпрофради та галузевих профспілок, укладено 2405 колективних договорів, дією яких охоплено 154 194 працівника. Колективними договорами регулюються основні питання, пов’язані з виробничо-господарською діяльністю, зайнятістю персоналу, режимом роботи, оплатою та створенням безпечних умов праці тощо. Також передбачаються додаткові соціальні гарантії та пільги для працівників.

 

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня

  2017 року для працездатних осіб склав

     3544 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання