Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Колективно - договірна робота

Увага! Зміни у профспілковій статзвітності з питань колдоговірної роботи

alt 

Відповідно до постанови Президії Федерації профспілок України від 13.12.2006 № П-8-18, членські організації ФПУ щороку звітують про укладання та виконання колективних договорів у попередньому році. Звіт складається станом на 1 квітня.

Звертаємо увагу на те, що, відповідно до постанови Президії ФПУ від 11.12.2012 № П-15-5 «Про стан колективно-договірного регулювання та основні завдання колдоговірної роботи на 2013 рік», до згаданої вище постанови Президії ФПУ № П-8-18 внесено зміни та затверджено нову форму статистичної звітності про укладення та виконання колективних договорів (лист ФПУ про роз’яснення щодо нової статзвітності та нова форма статзвітності додаються)

Детальніше...

Розроблено рекомендації облпрофради з питань колдоговірної роботи на 2013 рік

З метою надання первинним профспілковим організаціям методичної допомоги щодо організаційного забезпечення підготовки, прийняття та контролю за виконанням колективного договору облпрофрадою підготовлено методичні рекомендації про порядок розробки, укладання та виконання колективних договорів на 2013 рік. У рекомендаціях, з урахуванням змін у трудовому законодавстві, наведено загальні питання колективно-договірного регулювання, поетапно визначено порядок ведення колективних переговорів з укладання колдоговору; наведено зразки документів, необхідних у практичній колдоговірній роботі; докладно викладено рекомендований зміст розділів колдоговору, а також запропоновані додатки до нього.

Спільне звернення голови облдержадміністрації, голови обласної ради профспілок та голови обласної організації роботодавців до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про своєчасність укладання нових колдоговорів

З метою пожвавлення колдоговірної кампанії-2012 підписано спільне звернення голови облдержадміністрації, голови обласної ради профспілок та голови обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» до керівників підприємств, установ, організацій та голів профкомів про своєчасність укладання нових або пролонгації чинних колективних договорів.

 

Про нарахування єдиного внеску на соціальні виплати, установлені колективними договорами

Чи нараховується єдиний внесок на суми матеріальної допомоги, що згідно з колективним договором надається підприємством матерям (батькам), які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? 

Згідно з роз'ясненням ПФУ, перелік видів виплат, що провадяться за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. №1170 (далі — Перелік).

Відповідно до п.1 розділу І Переліку, соціальні допомоги та виплати, установлені колективним договором (працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на народження дитини, сім'ям з неповнолітніми дітьми тощо), належать до виплат, які здійснюються у грошовій формі за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок.

Згідно з п.1. ч.1 ст.7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, базою нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, та суми винагород фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Про поширення норми колективного договору в частині оплати праці на директора державного підприємства

Чи поширюються на директора державного підприємства, що функціонує  на засадах госпрозрахунку (джерелом надходження коштів є роботи, виконані за договорами, укладеними з вітчизняними підприємствами, установами й організаціями, за контрактами з іноземними фірмами), норми колективного договору щодо встановлення йому одноразових виплат з коштів, що надходять за договорами і контрактами? 

Згідно з роз'ясненням фахівців Міністерства соціальної політики України, умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній і комунальній власності, встановлюються у контракті з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 р. № 859 “Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та об'єднань державних підприємств” (зі змінами).

Цією постановою визначено вичерпний перелік і граничні розміри доплат, надбавок, премій, винагород, які може бути встановлено керівникові державного підприємства.

Будь-які інші виплати, навіть передбачені колективним договором, керівникові державного підприємства не встановлюються.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня

  2017 року для працездатних осіб склав

     3544 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання