Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

Захистити права працівника

          Якщо атестація робочих місць на підприємстві не проводилася, неможливо підтвердити право на пенсію за віком на пільгових умовах, щорічну додаткову відпустку, скорочену тривалість робочого часу працівникам, професії яких передбачені відповідними списками. Крім цього, неможливо визначити право працівників на підвищену оплату праці, безоплатне отримання молока або інших рівноцінних харчових продуктів тощо.

         Для захисту своїх прав праціник може звернутися до комісії з трудових спорів підприємства або оскаржити дії чи бездіяльність керівництва в судовому порядку.

                   За матеріалами видання Праця і зарплата №1-2/2015

Безпечне використання газонокосарок

       Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107, не вимагає отримання суб'єктом господарювання документа дозвільного характеру на експлуатацію ручних механізованих газонокосарок.

         На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці, а у разі використання ручної газонокосарки з електричним приводом додатково проводять інструктаж за інструкцією з охорони праці під час роботи з ручним електроінструментом. Медичних протипоказань до осіб, яких залучають до робіт з газонокосаркою, немає.

Детальніше...

К безопасному труду - через общественный контроль за выполнением законодательства об охране труда

            Вопросы охраны труда всегда были одним из основных направлений работы профсоюзов. Многие годы технические инспекции профсоюзов фактически выполняли роль государственного надзора за состоянием охраны труда. Но с обретением Украиной независимости и появлением Государственного комитета по надзору за охраной труда профсоюзы утратили главенствующую роль и влияние на этом направлении с 1994 года.

            Однако постоянные реформирования и ограничения деятельности государственного надзора за охраной труда, в нарушение Конвенций Международной организации труда, в том числе последние законодательные акты государства практически остановили деятельность органов Госгорпромнадзора.

Детальніше...

Залежність тривалості щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці від часу перебування працівника на «лікарняному»

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надається працівникам, зайнятим на роботах, пов'язаних із негативним впливом на здоров'я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 (додаток 1 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2003 № 679; далі — Список). Звертаємо увагу, що у Списку зазначено максимальну тривалість щорічної додаткової відпустки, що передбачена за повний рік роботи за конкретною професією, посадою, видом роботи, виробництва.

Детальніше...

Звільнення у зв'язку з виявленою невідповідністю

       Пункт 2 ст. 40 Кодексу законів про працю України передбачає можливість звільнення у зв'язку з виявленою невідповідністю працівника виконуваній роботі або посаді, яку він обіймає, через недостатню кваліфікацію або стан здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи.

         Підставою для розірвання трудового договору є саме виявлена невідповідність. Виявленою невідповідністю може бути неякісне виконання роботи, неналежне виконання трудових обов'язків з причин недостатньої кваліфікації.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня

  2017 року для працездатних осіб склав

     3544 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання