Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

Дитячий відпочинок – пріоритет державного рівня

15 травня п.р. Уряд на своєму засіданні розглянув Концепцію Державної цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів на період до 2017 року та ухвалив відповідне розпорядження.

 

Про це повідомив представник профспілок в Уряді – перший заступник керівника СПО об’єднань профспілок, в.о. першого заступника Голови ФПУ Г.В.Осовий. Зокрема, він підкреслив, що під час дискусії зазначалося, що з огляду на необхідність термінового вирішення проблемних питань щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей в Україні, збереження та розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів, у тому числі державних підприємств України МДЦ „Артек" та УДЦ „Молода гвардія", доцільно розробити єдину Державну цільову соціальну програму оздоровлення і відпочинку дітей та розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів на період до 2017 року, до якої будуть включені заходи щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів, у тому числі державних підприємств України „Міжнародний дитячий центр „Артек" та „Український дитячий центр „Молода гвардія".

Детальніше...

Питання часткового фінансування оздоровлення дітей.

           Правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийняте рішення про затвердження граничних норм витрат на харчування, лікування та культурне обслуговування дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення на 2013 рік.

                   За рахунок коштів Фонду соціального страхування встановлено граничні норми витрат протягом оздоровчої зміни:

         -на харчування дітей (у частині вартості набору продуктів харчування) не більше — 39 гривень на один людино-день;

         -на лікування та культурне обслуговування дітей — не більше 3 гривень на один людино-день.

На допомогу голові профспілкового комітету

alt

Заохочення та соціальні гарантії членам ДПД 

Власники підприємств, установ та організацій або уповноважені ними органи, а також орендарі зобов'язані створювати, у разі потреби, відповідно до встановленого порядку підрозділи пожежної охорони та необхідну для їх функціонування матеріально-технічну базу.

Статтею 63 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403- VI, який набирає чинності з 01.07.2013 р., передбачено утворення добровільної пожежної охорони (далі - ДПО). Порядок забезпечення ДПО, права та обов'язки осіб, які є її членами, визначаються у Положенні про ДПО, яке затверджується керівником підприємства, що її утворив.

Детальніше...

На допомогу голові профспілкового комітету

Роз'яснення поняття “особи, фактично допущені до роботи роботодавцем”

У частині 2 пункту 2 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232), зазначено, що дія цього Порядку поширюється на працівників, у т.ч. іноземців та осіб без громадянства, які відповідно до законодавства уклали з роботодавцем трудовий договір (контракт) або фактично допущені до роботи роботодавцем. Тобто у цьому пункті йдеться про такі випадки:

1.наявність офіційно оформлених трудових відносин між працівником і роботодавцем (трудовий договір, контракт);

2.відсутність офіційно оформлених трудових відносин та фактичний допуск до роботи роботодавцем (наприклад за

усною домовленістю).

Детальніше...

На допомогу голові профспілкового комітету ( з досвіду роботи ПАТ “ Енергомашспецсталь” )

Десять правил безпечної праці

 

         1. Я приходжу на роботу завжди тверезим, здоровим, відпочилим і повним трудового ентузіазму, цим я забезпечую точне і правильне виконання робіт, безпеку для себе особисто і для оточуючих.

 

         2. Під час виконання робіт я завжди застосовую спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального та колективного захисту.

        

         3. Для безпечного виконання дорученої мені роботи я вивчив і завжди дотримуюсь вимог нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.  

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3562 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання