Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

На допомогу голові профспілкового комітету

Чи обов'язкове розслідування нещасних випадків, не пов'язаних з виробництвом?

 

За даними обласного центру здоров'я щорічно в області реєструється понад 35 тисяч травм не пов'язаних з виробництвом, у т.ч. 25-26 тисяч побутових травм.

Відвідування підприємств свідчить про те, що на деяких з них не витримуються вимоги щодо “Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру”, затвердженого постановою КМУ від 22 березня 2001 року № 270 (далі-Порядок), а саме: не проводиться розслідування нещасних випадків невиробничого характеру, не складаються акти за формою НТ, не ведуться журнали реєстрації нещасних випадків встановленої форми.


Детальніше...

Питання охорони праці

-         Який порядок нумерації актів за формою Н-5 та за формою Н-1 на підприємстві?

На відміну від попередніх порядків розслідування Порядок № 1232 не висуває конкретних вимог щодо нумерації (реєстрації) актів за формою Н-1, отже підприємство самостійно має визначитися з порядком їх нумерації. Наприклад, можна проводити нумерацію за формою Н-1 протягом одного календарного року.


Детальніше...

Безопасная эксплуатация дымовых и вентиляционных каналов

Приближается отопительный сезон. К сожалению, постоянно регистрируются несчастные случаи со смертельным исходом, связанные с несоблюдением требований безопасной эксплуатации домового газового оборудования(газовых водоподогревателей, котлов газового отопления, газовых плит и т. п.). Одна из причин подобных трагедий- неисправность вентиляционной системы газового оборудования и отсутствие воздухооборота (тяги) в помещениях, где установлено это оборудование.


Детальніше...

Працівнику встановлено інвалідність внаслідок профзахворювання: як діяти?

Головне, слід усвідомити — факт встановлення інвалідності не може бути підставою для звільнення працівника, оскільки звільнення працівників з ініціативи власника з мотивів інвалідності заборонено законом (частина 3 ст. 17 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів України” від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ, далі — Закон № 875). Але ця стаття допускає звільнення працівника з інвалідністю у випадках, коли за висновком медико -соціальної експертизи стан його здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу може привести до погіршення здоров'я самого інваліда. 

                         

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах квітня

  2018 року для працездатних осіб склав

       3391 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання