Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

Стажування новоприйнятих працівників на роботах підвищеної небезпеки

На підприємствах часто виникає питання: “Як правильно організувати стажування новоприйнятих працівників, які виконуватимуть роботи підвищеної небезпеки?”

 

             Порядок організації та проведення стажування, а також допуску працівників до роботи визначає розділ 7 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05; далі — Типове положення),

         Відповідно до п. 1.7 Типового положення стажування — це набуття особою практичного досвіду виконання виробничих завдань і обов'язків на робочому місці підприємства після теоретичної підготовки до початку самостійної роботи під безпосереднім керівництвом досвідченого фахівця.

Детальніше...

До уваги голів профкомів!

Внесено зміни до порядку отримання санаторно-курортного лікування.

Наводимо повний текст постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №43 від 31.07.2012 р. з даного питання.

Документи:
Скачать файл (Постанова.doc)Постанова.doc34 Kb

На допомогу голові профспілкового комітету

Чи обов'язкове розслідування нещасних випадків, не пов'язаних з виробництвом?

 

За даними обласного центру здоров'я щорічно в області реєструється понад 35 тисяч травм не пов'язаних з виробництвом, у т.ч. 25-26 тисяч побутових травм.

Відвідування підприємств свідчить про те, що на деяких з них не витримуються вимоги щодо “Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру”, затвердженого постановою КМУ від 22 березня 2001 року № 270 (далі-Порядок), а саме: не проводиться розслідування нещасних випадків невиробничого характеру, не складаються акти за формою НТ, не ведуться журнали реєстрації нещасних випадків встановленої форми.


Детальніше...

Питання охорони праці

-         Який порядок нумерації актів за формою Н-5 та за формою Н-1 на підприємстві?

На відміну від попередніх порядків розслідування Порядок № 1232 не висуває конкретних вимог щодо нумерації (реєстрації) актів за формою Н-1, отже підприємство самостійно має визначитися з порядком їх нумерації. Наприклад, можна проводити нумерацію за формою Н-1 протягом одного календарного року.


Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах грудня

  2017 року для працездатних осіб склав

     3544 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання