Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

Розслідування нещасних випадків, факт настання яких встановлено рішенням суду

         Відповідно до вимог пункту 8 постанови Пленуму Верховного Суду України “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя”, суд не вправі відмовити особі в прийнятті позовної заяви чи скарги лише з тієї підстави, що її вимоги можуть бути розглянуті в передбаченому законом досудовому порядку.

         Згідно статті 22 Закону України “Про охорону праці”, для встановлення факту нещасного випадку на виробництві роботодавець повинен організувати розслідування відповідно до порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Детальніше...

Виправлення помилок при заповненні лікарняного

 Як виплачується лікарняний, якщо підприємство ліквідовується, ліквідація підприємства, лікарняний лист, Фонд соціального страхування   

          Згідно з пунктом 3.3 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ України, Мінпраці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань від 03.11.2004 №532/274/136-ос/1406 (далі-інструкція), у графі “Причина непрацездатності” слід обов'язково підкреслити відповідну причину увільнення від роботи.

Детальніше...

Чи можна відмінити доплати за умови праці без проведення атестації робочих місць, якщо на робочих місцях поліпшено умови праці?

           Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ України від 01.08.1991 № 442, позачергово атестація проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Державної експертизи умов праці за участю установ санітарно- епідеміологічної служби МОЗ.

Детальніше...

Щодо відпустки за особливий характер роботи (прибиральники службових приміщень)

alt

(Роз'яснення Міністерства соціальної політики України від 15.03.2013 р. №38/13/82-13)

            Відповідно до статті 8 Закону України “Про відпустки”(далі - Закон), щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надаються окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних геофізичних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних геофізичних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290 (додаток 2 редакції постанови КМУ від 13.05.2003 р. № 679, із змінами).

Детальніше...

Оподаткування вартості путівок, отриманих від профспілки

     Згідно з пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу (далі - Кодексу), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України.

     Відповідно до пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Кодексу до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах квітня

  2018 року для працездатних осіб склав

       3391 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання