Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

Зменшення розміру одноразової допомоги потерпілому у разі нещасного випадку внаслідрк порушення ним нормативних актів про охорону праці

          Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105- XIV (у редакції Закону України від 28.12.2014 № 77- VIII) одноразова допомога потерпілому у разі нещасного випадку на виробництві призначається у разі стійкої втрати працездатності. Тобто лише у разі, якщо потерпілому за результатами огляду медико-соціальної експертної комісії встановлено відсотки втрати прецездатності (стійка втрата працездатності), він має прааво на отримання одноразової допомоги. В іншому разі потерпілий не має права на таку допомогу.

Детальніше...

Захистити права працівника

          Якщо атестація робочих місць на підприємстві не проводилася, неможливо підтвердити право на пенсію за віком на пільгових умовах, щорічну додаткову відпустку, скорочену тривалість робочого часу працівникам, професії яких передбачені відповідними списками. Крім цього, неможливо визначити право працівників на підвищену оплату праці, безоплатне отримання молока або інших рівноцінних харчових продуктів тощо.

         Для захисту своїх прав праціник може звернутися до комісії з трудових спорів підприємства або оскаржити дії чи бездіяльність керівництва в судовому порядку.

                   За матеріалами видання Праця і зарплата №1-2/2015

Безпечне використання газонокосарок

       Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107, не вимагає отримання суб'єктом господарювання документа дозвільного характеру на експлуатацію ручних механізованих газонокосарок.

         На виробництві до робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці, а у разі використання ручної газонокосарки з електричним приводом додатково проводять інструктаж за інструкцією з охорони праці під час роботи з ручним електроінструментом. Медичних протипоказань до осіб, яких залучають до робіт з газонокосаркою, немає.

Детальніше...

К безопасному труду - через общественный контроль за выполнением законодательства об охране труда

            Вопросы охраны труда всегда были одним из основных направлений работы профсоюзов. Многие годы технические инспекции профсоюзов фактически выполняли роль государственного надзора за состоянием охраны труда. Но с обретением Украиной независимости и появлением Государственного комитета по надзору за охраной труда профсоюзы утратили главенствующую роль и влияние на этом направлении с 1994 года.

            Однако постоянные реформирования и ограничения деятельности государственного надзора за охраной труда, в нарушение Конвенций Международной организации труда, в том числе последние законодательные акты государства практически остановили деятельность органов Госгорпромнадзора.

Детальніше...

Залежність тривалості щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці від часу перебування працівника на «лікарняному»

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надається працівникам, зайнятим на роботах, пов'язаних із негативним впливом на здоров'я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 (додаток 1 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2003 № 679; далі — Список). Звертаємо увагу, що у Списку зазначено максимальну тривалість щорічної додаткової відпустки, що передбачена за повний рік роботи за конкретною професією, посадою, видом роботи, виробництва.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3370 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання