Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

Звернення ФПУ щодо атестації лабораторій

ФПУ повторно звернулась до Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я, Державної регуляторної служби України з приводу затягування вирішення питання розробки та затвердження нового Порядку атестації лабораторій на право здійснення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу для проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 р. № 741 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України та Ради Міністрів УРСР».

Додаток: копія листа ФПУ на 1 арк.

Атестація робочих місць за умовами праці: правові підстави та порядок встановлення або відміни пільг та компенсацій за умовами праці

За ст. 7 Закону України «Про охорону праці», працівники, зайняті на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочену тривалість робочого часу, щорічну додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці в підвищеному розмірі, безплатне забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, та інші пільги і компенсації, що надаються у визначеному законодавством порядку.

Детальніше...

Право на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соцстрахування має кожен працевлаштований українець

Image result for Право на реабілітаційне лікування

Постановою правління Фонду соціального страхування України  (далі – Фонд) від 13 липня 2017 року № 39 затверджено «Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України».

Детальніше...

Реабілітація за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Одним із найголовніших завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є не тільки оплата листка непрацездатності (лікарняного), а й швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності. Саме тому, працюючий, який гостро хворіє, може отримати послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду.

Детальніше...

Про комісію з соціального страхування

     Створення комісії із соціального страхування на кожному підприємстві, що використовує найману працю, незалежно від форми власності та господарювання обумовлено потребою забезпечити дотримання прав застрахованих осіб на призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3562 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання