Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО

1371573565

Шановні члени профспілки!

Миколаївська обласна рада профспілок пропонує нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської обласної ради профспілок: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду     
        В запитанні обов’язково зазначте наступні дані:

 прізвище, ім’я, по-батькові;

  посада за основним місцем роботи;

         назва профспілкової організації;

прізвище голови профкому Вашої профорганізації.

Відповіді на Ваші запитання будуть висвітлені на сторінках нашого сайту та направлені на Вашу електронну пошту.

Пільговий проїзд з 1 червня зберігається

Ветерани праці, діти війни, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени сімей загиблих чи померлих ветеранів війни, інваліди І-ІІІ груп, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, зможуть і надалі користуватися правом на безкоштовний проїзд. Про це повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

„Кабінет Міністрів України не буде відміняти постанови № 354 від 17.05.1993 та від №555 від 16.08.1994 щодо безкоштовного проїзду у громадському транспорті пенсіонерів за віком та інвалідів. Особи, які належать до категорій учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, ветеранів праці, інвалідів, чорнобильців І та ІІ категорій, з 1 червня цього року зможуть і надалі реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському і приміському транспорті відповідно до зазначених урядових рішень як пенсіонери за віком або інваліди”, - пояснив він.

Детальніше...

Материальное обеспечение в связи с временной потерей трудоспособности

Исполнительная дирекция фонда социального страхования по временной утрате трудоспособности письмом от 11.02.2015 № 5.2-32-307 дала разъяснения о выплате больничных в зависимости от страхового стажа. Полный текст письма прилагается.

Детальніше...

ПЕРЕНЕСЕННЯ ДОДАТКОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПУСТКИ

Надання відпустки є обов'язком власника, визначеним Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП України) та Законом України «Про відпустки» (далі — Закон).

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи (далі - додаткова соціальна відпустка) надається:

- жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину;

- матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи;

- одинокій матері;

- батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);

- особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи;

- одному із прийомних батьків.

Надається така щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10   календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП України). За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Детальніше...

ІНДЕКСАЦІЯ

Міністерство соціальної політки України листом від 02.03.2015                         № 2724/0/14-15/10 надало роз`яснення деяких питань стосовно індексації. Повний текст листа додається.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада

  2017 року для працездатних осіб склав

     3156 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання