Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

6 червня 2015 року  набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» від 14.05.2015 р. № 426-VIII (далі – Закон № 426-VIII ), яким доповнено новою статтею 772 Кодекс законів про працю України (далі -КЗпП України) та статтею 162 Закон України «Про відпустки»,  а також внесено зміни до п.12 ст. 12 та п.17 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Детальніше...

Звільнення працівника без згоди профкому

    Профспіл­ки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудо­вих, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки (ст.2  Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»).

    Одним з елементів за­значеної захисної функ­ції є надання згоди ви­борним органом первин­ної профорганізації, чле­ном якої є працівник, на розірвання трудового до­говору з ініціативи робо­тодавця.

Детальніше...

ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ВІДПУСТКИ

Діюче законодавство про працю не вимагає подання заяви від працівникапро надання щорічної відпустки, час відпустки якоговизначається графіком відпусток та який йде у відпустку в обумовлений в ньому термін. У цьому випадку підставою для видання наказу про надання відпустки буде затверджений графік відпусток.

Детальніше...

ВИЗНАЧЕННЯ СТРОКУ ВІДРЯДЖЕННЯ

Строк службового відрядження кожного конкретного відрядженого працівника визначається роботодавцем (керівником    або його заступникому наказі  (розпорядженні)  про відрядження.

Максимальний строк відрядження може бути визначений положенням про відрядження чи колективним договором. Інструкцією № 59 та Постановою КМУ № 98 визначено, що максимальний строк не  може  перевищувати:

30  календарних днів — у межах України;

терміну будівництва — при відрядженні працівників, які направляються для виконання у межах України монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт;

60  календарних днів — за кордон;

одного року — при направленні працівників за кордон за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних, проектних, проектно-пошукових, будівельних, будівельно-монтажних і пусконалагоджувальних робіт, здійснення шефмонтажу та авторського нагляду під час будівництва, обслуговування та забезпечення функціонування національних експозицій на міжнародних виставках, проведення гастрольних та інших культурно-мистецьких заходів;

Детальніше...

Відпустка в запитаннях та відповідях

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРАЦІВНИКА ПРО ПОЧАТОК ВІДПУСТКИ

Дата початку відпустки в межах, установлених графіком відпусток, погоджується між працівником і роботодавцем. При цьому на роботодавця  покладається  обов'язок  повідомити  працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну (ч. 11 ст. 10 Закону).

Документи:
Скачать файл (Doc.pdf)Doc.pdf79 Kb

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах жовтня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3398 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< грудня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання