Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

Особливості надання відпустки по догляду за дитиною

Згідно статті 18 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) передбачено, що за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, є похідним від права матері на таку відпустку, тобто мати може делегувати своє право на відпустку переліченим особам.

Чи має право на таку відпустку мама, яка народила дитину і проживає в іншій державі? Чи мають право на таку відпустку родичі (батько, баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною)?

Детальніше...

Особливості звільнення працівника у період відпустки та тимчасової непрацездатності

Звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період відпустки та тимчасової непрацездатності згідно ч.3 статті 40 КЗпП України не допускається.

Водночас звільнення працівника за власним бажанням під час перебування його у відпустці або в разі тимчасової непрацездатності можливе. Таке бажання має обов’язково бути підтверджено письмовою заявою.

Детальніше...

УСТАНОВЛЕННЯ ДОПЛАТ ПРАЦІВНИКАМ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ

Умовами оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами), передбачено, що працівникам за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад), за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт установлюються доплати в розмірі до 50% посадового окладу за основною посадою.

Детальніше...

УСТАНОВЛЕННЯ ДОПЛАТ ЗА ВИКОРИСТАННЯ В РОБОТІ ДЕЗИНФІКУЮЧИХ ЗАСОБІВ ПРАЦІВНИКАМ ОСВІТИ

Умови оплати праці працівників галузі освіти  визначені наказом Міносвіти Украмїни від 26.09.2005 року № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розкладів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (далі наказ № 557), розробленим на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298, та Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 року № 102 (далі — Інструкція).

Детальніше...

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ

Запитання: Після виходу на пенсію жінка відпрацювала ще півтора роки та звільнилась, про що подала заяву до Пенсійного фонду для перерахунку пенсії. Проте їй відповіли, що перерахунок відбудеться через два роки. Чи правильно це?

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах лютого

  2019 року для працездатних осіб склав

     3676 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< березня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання