Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ОДИНОКІЙ МАТЕРІ

Відпустка - це час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати.

Право працівників на відпочинок шляхом надання їм відпустки закріплено у ст. 45 Конституції України. Відносини, пов'язані з відпусткою також регулюються Законом України «Про відпустки» та Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП України), іншими законами та нормативно-правовими актами України.

Детальніше...

Щодо повідомлення про прийняття на роботу

Відповідно до частини третьої ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З урахуванням положень цієї статті було схвалено постанову Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Детальніше...

ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

6 червня 2015 року  набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» від 14.05.2015 р. № 426-VIII (далі – Закон № 426-VIII ), яким доповнено новою статтею 772 Кодекс законів про працю України (далі -КЗпП України) та статтею 162 Закон України «Про відпустки»,  а також внесено зміни до п.12 ст. 12 та п.17 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Детальніше...

Звільнення працівника без згоди профкому

    Профспіл­ки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудо­вих, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки (ст.2  Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»).

    Одним з елементів за­значеної захисної функ­ції є надання згоди ви­борним органом первин­ної профорганізації, чле­ном якої є працівник, на розірвання трудового до­говору з ініціативи робо­тодавця.

Детальніше...

ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ВІДПУСТКИ

Діюче законодавство про працю не вимагає подання заяви від працівникапро надання щорічної відпустки, час відпустки якоговизначається графіком відпусток та який йде у відпустку в обумовлений в ньому термін. У цьому випадку підставою для видання наказу про надання відпустки буде затверджений графік відпусток.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада

  2017 року для працездатних осіб склав

     3156 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання