Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

Соціальна відпустка одинокої матері

Чи є право на соціальну відпустку за весь час роботи, у працівниці, яка  пропрацювала на підприємстві кілька років і тільки під час звільнення повідомила про те, що вона має статус одинокої матері і подала відповідні документи?

Детальніше...

Нарахування зарплати мобілізованим працівникам

Як і за яку кількість днів (календарних чи фактич­но відпрацьованих підприємством згідно з графіком роботи) проводити нарахування зарплати мо­білізованим працівникам, якщо працівникам підприємства було встановлено (за їхньої згоди) неповний робочий тиждень у межах фінансування підприємства та згідно з цим погодже­но графік виходу на роботу. Інформацію щодо істот­них змін умов праці мобілізованим працівникам після їхньої мобілізації повідомити не було можливості.

Детальніше...

ШТАТНИЙ РОЗПИС

Визначення поняття «штатний розпис» у будь-яких нормативно-правових актах не існує. На практиці використовується таке поняття, яке містить юридичний словник: «Штатний розпис — це документ, який установлює на даному підприємстві, в установі, організації структуру, штати і посадові оклади працівників. Штатний розпис містить назву посад, чисельність працівників і оклади по кожній посаді».

Наявність штатного розпису є запорукою уникнення непорозумінь з представниками органів контролю за виконанням законодавства про працю, податкових органів, а також можливих трудових спорів з працівниками.

Детальніше...

Роз’яснення Мінсоцполітики щодо відпусток без збереження заробітної плати

Статтею 84 Кодексу законів про працю України передбачено надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати. У випадках, передбачених ст. 25 Закону України "Про відпустки" (далі - Закон), працівнику за його бажанням надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати. Згідно зі ст. 26 Закону за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Детальніше...

Стажування і практика: основні відмінності

В українському законодавстві поняття “виробнича практика” і  “стажування” не є тотожними, хоча й мають багато спільного. Стажування є формою підвищення професійного рівня, тобто дозволяє студентам отримати практичний досвід і, водночас, адаптуватися до реалій професійного середовища.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3562 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання