Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

ШТАТНИЙ РОЗПИС

Визначення поняття «штатний розпис» у будь-яких нормативно-правових актах не існує. На практиці використовується таке поняття, яке містить юридичний словник: «Штатний розпис — це документ, який установлює на даному підприємстві, в установі, організації структуру, штати і посадові оклади працівників. Штатний розпис містить назву посад, чисельність працівників і оклади по кожній посаді».

Наявність штатного розпису є запорукою уникнення непорозумінь з представниками органів контролю за виконанням законодавства про працю, податкових органів, а також можливих трудових спорів з працівниками.

Детальніше...

Роз’яснення Мінсоцполітики щодо відпусток без збереження заробітної плати

Статтею 84 Кодексу законів про працю України передбачено надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати. У випадках, передбачених ст. 25 Закону України "Про відпустки" (далі - Закон), працівнику за його бажанням надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати. Згідно зі ст. 26 Закону за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Детальніше...

Стажування і практика: основні відмінності

В українському законодавстві поняття “виробнича практика” і  “стажування” не є тотожними, хоча й мають багато спільного. Стажування є формою підвищення професійного рівня, тобто дозволяє студентам отримати практичний досвід і, водночас, адаптуватися до реалій професійного середовища.

Детальніше...

Особливості надання відпустки по догляду за дитиною

Згідно статті 18 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) передбачено, що за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, є похідним від права матері на таку відпустку, тобто мати може делегувати своє право на відпустку переліченим особам.

Чи має право на таку відпустку мама, яка народила дитину і проживає в іншій державі? Чи мають право на таку відпустку родичі (батько, баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною)?

Детальніше...

Особливості звільнення працівника у період відпустки та тимчасової непрацездатності

Звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період відпустки та тимчасової непрацездатності згідно ч.3 статті 40 КЗпП України не допускається.

Водночас звільнення працівника за власним бажанням під час перебування його у відпустці або в разі тимчасової непрацездатності можливе. Таке бажання має обов’язково бути підтверджено письмовою заявою.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах травня

  2018 року для працездатних осіб склав

       3405 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< липня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання