Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

Чи має право керівник під час відпустки чи лікарняного виконувати посадові обов'язки?

Вiдповiдно дост. 74 КЗпП громадянам, якi перебувають у трудових вiдносинах з пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi, виду дiяльностi та галузевої належностi, а також працюють за трудовим договором у фiзичної особи, надаються щорiчнi (основна та додатковi) вiдпустки iз збереженням на їхнiй перiод мiсця роботи (посади) i заробiтної плати.

Детальніше...

Алгоритм вимог, яких повинні дотримуватись роботодавці при вивільненні працівників

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу Законів про Працю України ( далі - КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом в разі скорочення чисельності або штату працівників.

У разі прийняття рішення роботодавцем щодо скорочення чисельності або штату працівників законодавством про працю України визначено певні процедурні зобов’язання, яких роботодавець повинен дотримуватися при звільненні працівників.

Детальніше...

Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати чітко зазначати, які саме сiмейнi обставини виникли?

У статті 25 Закону «Про відпустки» № 504/96-ВР  (далі - Закон) перелічено обставини, за яких працівнику обов’язково на його бажання надається відпустка без збереження зарплати.

Детальніше...

Нюанси при прийомі на роботу «сумісника»

Чи правімірна відмова у прийнятті на роботу за сумісництвом через відсутність інформації про основну роботу?

Згідно з п. 3 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 N 43 працівник, який приймається на роботу за сумісництвом на інше підприємство, в установу, організацію повинен пред’явити власнику або уповноваженому ним органу паспорт.

Детальніше...

Особливості працевлаштування інвалідів

Права  громадянна працю, у тому числі громадян з інвалідністю, закріплені у статті 43 Конституції України, у якій визначено, що “кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується”.

Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 № 875-XII, (далі - Закон № 875), інвалідам гарантовано рівні з усіма іншими громадянами можливості у всіх сферах суспільного життя.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах квітня

  2019 року для працездатних осіб склав

  3765 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання