Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

Порядок надання відпустки

Літо – пора відпусток

Кожна пора року визначає не лише погоду, але й настрiй, поведiнку, тему розмов i iнтересiв. Нiжними червневими днями, звичайно ж, бiльше хочеться розгорнути рiзнокольоровий рекламний буклетик про лiтнiй вiдпочинок. Тому, хочеш не хочеш, а доведеться читати цi нуднi “чорно-бiлi” рядки для реалізації свого права на відпочинок, яке закріплене в ст. 45 Конституції України.

Порядок надання відпустки

 

Відпустка — це час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати.

Право на відпустки мають всі громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої приналежності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Щорічна відпустка є одним з важливих видів часу відпочинку працівників, протягом якого вони не виконують своїх обов’язків за трудовим договором.

Детальніше...

Порядок увольнения во время пребывания на больничном

- Может ли работник, находящийся на больничном, уволиться по собственному желанию?

- Увольнение работника по собственному желанию происходит на основании ст. 38 КЗоТ Украины, согласно которой работник имеет право расторгнуть трудовой договор, заключенный на неопределенный срок, предупредив об этом собственника или уполномоченный им орган письменно за две недели.

В случае, когда заявление работника об увольнении с работы по собственному желанию обусловлено невозможностью продолжать работу (переезд на новое место жительства; перевод мужа или жены на работу в другую местность; поступление в учебное заведение; невозможность проживания в данной местности, подтвержденная медицинским заключением и прочее), собственник или уполномоченный им орган должен расторгнуть трудовой договор в срок, о котором просит работник.

Детальніше...

Социальный отпуск одинокой матери

- Если одинокая мать в 2011 году берёт социальный отпуск за 2009 год, то какой продолжительности он должен быть?

- Согласно статье 19 Законна Украины «Об отпусках» женщине, которая работает и имеет двух или больше детей возрастом до 15 лет или ребенка-инвалида, или которая усыновила ребенка, одинокой матери, отцу, воспитывающему ребенка без матери (в том числе и в случае длительного пребывания матери в лечебном заведении), а также лицу, взявшему ребенка под опеку, предоставляется ежегодно дополнительный оплачиваемый отпуск продолжительностью 10 календарных дней без учета праздничных и нерабочих дней (статья 73 Кодекса законов о труде Украины).

Детальніше...

Восстановление на работе.

- Как восстановиться на работе, если работодатель незаконно уволил вас, или перевёл на другую работу?

- В судах в соответствии с п. 2 ч. 1 ст.232 КЗоТ Украины рассматриваются трудовые споры работников о восстановлении на работе в случае увольнения без законного основания или в случае незаконного перевода на другую работу. Работник подлежит восстановлению на прежней работе органом, рассматривающим трудовой спор. Обратиться с заявлением о разрешении трудового спора по делам об увольнении (т.е. восстановлении на работе) необходимо в месячный срок со дня вручения копии приказа об увольнении, либо со дня выдачи трудовой книжки.

Детальніше...

Трудові відносини під час простою підприємства

Як регулюються трудові відносини під час простою підприємства?

Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, непереборною силою або іншими обставинами.

У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, установу, організацію, але в тій же місцевості на строк до одного місяця. Про початок простою, крім простою структурного пiдроздiлу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноваженого ним органа або бригадира, майстра, інших посадових осіб.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах серпня

  2018 року для працездатних осіб склав

       3331 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання