Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Юридичні консультації

Права і гарантії працівників при реорганізації підприємства

Реорганізація підприємств здійснюється декількома способами: перетворенням, поділом, виділенням, приєднанням, злиттям. Реорганізація підприємства може спричинити за собою ліквідацію або створення нового структурного підрозділу, припинення діяльності підприємства і виникнення на його основі одного або кількох нових юридичних осіб, які стають правонаступниками майна, майнових прав і зобов'язань.

Детальніше...

Порядок надання відпустки для догляду за дитиною

Статтею 181 КЗпП та статтями 18, 20 Закону № 504 встановлено порядок надання матері дитини або іншим особам, які фактично доглядатимуть за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Цими статтями передбачено, що для оформлення такої відпустки мати дитини або особа, яка фактично доглядає за дитиною, має подати відповідну письмову заяву на ім'я власника або уповноваженого ним органу (далі – власник) та копію свідоцтва про народження дитини (для підтвердження віку дитини). Остання, крім зазначених документів, повинна надати довідку з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона стала до роботи до закінчення цієї відпустки, а також довідку органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про те, що їй виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припинено (із зазначенням дати).

Детальніше...

Порядок залучення до надурочних робіт

 

Відповідно до ст. 62 КЗпП України, понаднормові роботи, як правило, не допускаються.

Надурочними вважаються роботи понад встановлену тривалість робочого дня. Власник або уповноважений ним орган може застосовувати понаднормові роботи тільки у виняткових випадках, і саме:

 1) при проведенні робіт, необхідних для оборони країни, а також відвернення громадського або стихійного лиха, виробничої аварії і негайного усунення їх наслідків:

Детальніше...

Поновлення працівника на роботі

Який порядок поновлення працівника на роботі за рішенням суду?

Згідно з чинним законодавством, рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню.

Рішення вважається виконаним з моменту фактичного допуску працівника до виконання його попередніх обов'язків на підставі наказу (розпорядження) органу, що прийняв незаконне рішення про звільнення працівника. Питання, пов'язані з фактом поновлення на роботі, вирішуються відповідно до рішення суду: видається наказ про поновлення працівника на роботі та вносяться зміни до трудової книжки працівника, зокрема, визнається недійсною запис, зроблений відповідно до наказу, визнаним судом незаконним (наприклад, пишеться: Запис за номером таким-то є недійсним, поновлений на попередній роботі;).

Детальніше...

Норма робочого часу і компенсація

Чи є відпрацьовані понад норму робочого часу за місяць години надурочними і як вони компенсуються?

 

Відповідно до ст.50 КЗпП України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Відпрацьовані години понад установлену тривалість робочого часу  - це надурочні години. На безперервно діючих підприємствах та окремих виробництвах і на деяких видах робіт,  коли за умовами виробництва не може бути дотримано встановлену щоденну або щотижневу тривалість робочого часу, допускається  запровадження підсумованого обліку робочого часу. В такому випадку тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати норми

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3322 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< квітня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 25 26 27 28 29
30            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання