Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Практична допомога профкому

Членство в профспілці

    Відповідно до ст.7 Закону України «Про професійні спілки» членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності і видів господарювання або у фізичної особи, яка використовує найману працю.Також членами профспілки можуть бути особи, які забезпечують себе роботою самостійно або навчаються.

Громадяни України мають право на основі вільного волевиявлення без   будь-якого дозволу створювати профспілки, вступати до них та виходити з них на умовах і в порядку, визначених їх статутами, брати участь у роботі профспілок.

     Іноземні громадяни та особи без громадянства не можуть створювати профспілки, але можуть вступати до профспілок, якщо це передбачено їх статутами.

Детальніше...

Щодо преміювання працівників, на яких накладено дисциплінарне стягнення

До облпрофради неодноразово звертались члени профспілок щодо правомірності преміювання працівників, які мають дисциплінарне стягнення.

У відповідь на це питання наводимо повний текст листа Міністерство праці та соціальної політики України «Щодо преміювання працівників, на яких накладено дисциплінарне стягнення».

Докладніше:

Детальніше...

Бухгалтер виконує обов'язки касира

Доволі часто на бухгалтера покладають обов'язки касира. Однак, чи може бухгалтер водночас із основною роботою виконувати ще й обов'язки касира?

Так, це можливо, але за належного оформлення.

Питання щодо організації готівкових розрахунків, у т.ч. обов'язків касира, урегульовано Постановою Правління НБУ від 15.12.04 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі Положення № 637). Касир, відповідно до законодавства України, несе повну матеріальну відповідальність за збереження всіх прийнятих ним цінностей.

Детальніше...

Премія за час відрядження.

Службовим відрядженням відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мініс­терства фінансів України від 13.03.98 р. № 59 (у редак­ції наказу від 17.03.2011 р. № 362), вважається по­їздка працівника за розпорядженням керівника на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза міс­цем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з ос­новною діяльністю).

Тобто період перебування працівника у відрядженні є робочим часом працівника.

За роботу в період відрядження відповідно до ст. 121 КЗпП має виплачуватися заробітна плата, в тому числі нараховуватись премія. Якщо нарахована за період відрядження заробітна плата є нижчою від середньої заробітної плати, обчисленої згідно із законодавством (постановою КМУ № 100 від 8 лютого 1995 року ), тоді виплачується середня заробітна плата.

Уразі виплати середньої заробітної плати за період відрядження премію за цей період не нараховують.

Оголошення

  1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

    Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

    orps@mksat.net


  2. Зверніть увагу!

    Оновлена інформація:

    Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

    (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


  3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах жовтня

    2018 року для працездатних осіб склав

        3398 грн.

    (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< грудня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання