Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Практична допомога профкому

ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРАЦІВНИКА ПІСЛЯ ДЕМОБІЛІЗАЦІЇ

Відповідно до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову.

Детальніше...

Членство в профспілці

    Відповідно до ст.7 Закону України «Про професійні спілки» членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності і видів господарювання або у фізичної особи, яка використовує найману працю.Також членами профспілки можуть бути особи, які забезпечують себе роботою самостійно або навчаються.

Громадяни України мають право на основі вільного волевиявлення без   будь-якого дозволу створювати профспілки, вступати до них та виходити з них на умовах і в порядку, визначених їх статутами, брати участь у роботі профспілок.

     Іноземні громадяни та особи без громадянства не можуть створювати профспілки, але можуть вступати до профспілок, якщо це передбачено їх статутами.

Детальніше...

Щодо преміювання працівників, на яких накладено дисциплінарне стягнення

До облпрофради неодноразово звертались члени профспілок щодо правомірності преміювання працівників, які мають дисциплінарне стягнення.

У відповідь на це питання наводимо повний текст листа Міністерство праці та соціальної політики України «Щодо преміювання працівників, на яких накладено дисциплінарне стягнення».

Докладніше:

Детальніше...

Бухгалтер виконує обов'язки касира

Доволі часто на бухгалтера покладають обов'язки касира. Однак, чи може бухгалтер водночас із основною роботою виконувати ще й обов'язки касира?

Так, це можливо, але за належного оформлення.

Питання щодо організації готівкових розрахунків, у т.ч. обов'язків касира, урегульовано Постановою Правління НБУ від 15.12.04 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі Положення № 637). Касир, відповідно до законодавства України, несе повну матеріальну відповідальність за збереження всіх прийнятих ним цінностей.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах квітня

  2019 року для працездатних осіб склав

  3765 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання