Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Практична допомога профкому

Премія за час відрядження.

Службовим відрядженням відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мініс­терства фінансів України від 13.03.98 р. № 59 (у редак­ції наказу від 17.03.2011 р. № 362), вважається по­їздка працівника за розпорядженням керівника на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза міс­цем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з ос­новною діяльністю).

Тобто період перебування працівника у відрядженні є робочим часом працівника.

За роботу в період відрядження відповідно до ст. 121 КЗпП має виплачуватися заробітна плата, в тому числі нараховуватись премія. Якщо нарахована за період відрядження заробітна плата є нижчою від середньої заробітної плати, обчисленої згідно із законодавством (постановою КМУ № 100 від 8 лютого 1995 року ), тоді виплачується середня заробітна плата.

Уразі виплати середньої заробітної плати за період відрядження премію за цей період не нараховують.

Працівник захворів у відрядженні

Порядок відрядження працівника в межах України регулюється Інструкцією про службові відрядження у межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59 (в редакції наказу від 17.03.2011 № 362), зареєстрованому Міністерством юстиції України від 29.03.2011 за № 410/11948 (далі - Інструкція).

Інструкцією передбачено, що за кожний день (у тому числі день від'їзду та приїзду) перебування працівника у відрядженні в межах України, враховуючи вихідні, святкові та неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками), йому виплачуються добові в межах граничних норм, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.1999 № 663 (сьогодні мінімальний розмір добових - 30 грн.).

Детальніше...

Колективні трудові спори – законні форми боротьби профспілок

Механізм колективного захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників регламентується Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», який набрав чинності з березня 1998 року.

Детальніше...

Оособливості подання податкової звітності в електронному вигляді.

Після того, як платник надіслав звітність електронкою (засобами телекомунікаційного зв язку) до органу Міндоходів України, він отримує першу та другу квитанції.

Перша квитанція є підтвердженням платнику передачі його податкових документів в електронному вигляді. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу, з якої було надіслано податкову звітність. Якщо на електронну адресу платника не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним.

Детальніше...

Договір підряду або трудовий договір? П'ять правових відмінностей.

Перша відмінність договору підряду від трудового договору полягає в тому, що кожен з них регулюється своїм окремим законодавчим документом. Так, особливості укладення та виконання договорів підряду регулює Цивільний кодекс України (далі за текстом - ЦКУ). А порядок оформлення та розірвання трудових договорів детально описує кодекс законів про працю (далі за текстом - КЗпП України).

Відповідно до ст. 837 ЦКУ за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій риск виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти і сплатити виконану роботу.

Трудовим договором згідно ст. 21 КЗпП України являється угода між працівником і власником підприємства (чи фізичною особою), по якому працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену такою угодою, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку а власник підприємства (чи фізична особа) зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах квітня

  2019 року для працездатних осіб склав

  3765 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання