Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Практична допомога профкому

Правова позиція колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України

Постановою колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 16 вересня 2014 року визначено, якщо чергова атестація робочих місць за умовами праці була проведена з порушенням строків, передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації (додаток: Постанова колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 16 вересня 2014 року).

За матеріалами Департаменту охорони праці ФПУ

Детальніше...

НОТАРІАЛЬНЕ ЗАСВІДЧЕННЯ СПРАВЖНОСТІ ПІДПИСУ

До Миколаївської обласної ради профспілок (далі - облпрофрада) звертаються членські організації стосовно надання роз’яснень щодо законності вимог до оформлення документів, що подаються профспілками для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

Документи:
Скачать файл (М-нюст.doc)М-нюст.doc446 Kb

Детальніше...

ПІДВИЩЕННЯ ОКЛАДІВ ПРАЦІВНИКІВ ДО РІВНЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ПЕРЕГЛЯД ОКЛАДУ ПРАЦІВНИЦІ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ У ВІДПУСТЦІ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ

З 1 січня 2017 року роботодавець не зобов'язаний встановлювати посадовий оклад у штатному розписі у розмірі не меншому за мінімальну заробітну плату. Такий обов'язок у роботодавця справді був до 01.01.2017 р. - до внесення змін Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII до КЗпП України і Закону України «Про оплату праці».

Детальніше...

ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРАЦІВНИКА ПІСЛЯ ДЕМОБІЛІЗАЦІЇ

Відповідно до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову.

Детальніше...

Членство в профспілці

    Відповідно до ст.7 Закону України «Про професійні спілки» членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності і видів господарювання або у фізичної особи, яка використовує найману працю.Також членами профспілки можуть бути особи, які забезпечують себе роботою самостійно або навчаються.

Громадяни України мають право на основі вільного волевиявлення без   будь-якого дозволу створювати профспілки, вступати до них та виходити з них на умовах і в порядку, визначених їх статутами, брати участь у роботі профспілок.

     Іноземні громадяни та особи без громадянства не можуть створювати профспілки, але можуть вступати до профспілок, якщо це передбачено їх статутами.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3370 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання