Миколаївська обласна рада
професійних спілок

VІ з’їзд Федерації профспілок України

 

                                   У Києві 23-24 березня 2011 року відбувся VІ  з’їзд  Федерації профспілок України.

У роботі з’їзду взяли участь близько 700 делегатів від всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань, що входять до складу ФПУ, і близько 200 запрошених гостей: представників органів державної влади, міжнародних профцентрів і організацій, ветеранів профспілкового руху.

З трибуни з’їзду Голова ФПУ Василь Хара виступив з програмною промовою, сформулював завдання, що стоять перед ФПУ на майбутні 5 років. У своїй доповіді В.Г.Хара порушив широкий пласт невирішених на сьогодні державою проблем, пов’язаних з життям та трудовою діяльністю людини праці, окреслив можливі шляхи їх вирішення.

 

З’їзд відрізнявся від попередніх тим, що для обговорення в трудових колективах ще у грудні минулого року члени профспілок отримали звіт про роботу Ради ФПУ за попередні 5 років. У цьому матеріалі було всебічно проаналізовано здобутки і недоліки за період після V з’їзду ФПУ, визначено перспективи подальшого розвитку ФПУ.

На розгляд з’їзду було винесено 8 резолюцій, які відображали сутність та зміст діяльності профспілок України. Основна з них – “Гідна праця – основа соціального добробуту та економічного прогресу”. Це змістовний документ, у якому визначаються дії профспілок на всіх рівнях: від загальнодержавного, регіонального – до первинки з питань забезпечення гідної праці, що передбачає і достойну заробітну плату, і створення гідних і безпечних умов праці, і збереження трудового потенціалу, навчання працівників тощо.

Інші резолюції також спрямовані на конкретизацію роботи ФПУ:

-         “Про підвищення ефективності соціального діалогу”;

-         “Гарантовані трудові права – основа соціальної стабільності”;

-         “Професійні спілки – за розвиток соціальної держави в України”;

-         “Право на організацію – передумова надійного захисту трудівників”;

-         “Молодь – надійна опора профспілок”;

-         “За якісне та доступне громадське обслуговування”.

 

На з’їзді були розглянуті наступні питання:

-         Заслухано та затверджено звіти про діяльність Контрольно-ревізійної комісії ФПУ, Статутної комісії ФПУ.

-         Розглянуто Звіт про діяльність Ради ФПУ та прийнято рішення визнати роботу Ради у звітному періоді задовільною.

-         Затверджено зміни до Статуту ФПУ, внесено зміни до Положень про Статутну та Контрольно-ревізійну комісії ФПУ, обрано голів та нові склади КРК і Статутної комісій ФПУ, проведене перше організаційне засідання нового складу Ради ФПУ, де було обрано заступників Голови ФПУ, сформовано постійні комісії, прийняті постанови про статутні повноваження Президії ФПУ.

 

З’їзд обрав на новий термін Головою ФПУ Хара Василя Георгійовича.

 

З трибуни з’їзду виступило близько 20 делегатів. На з’їзді були присутні представники 31 національного профцентру із 27 країн світу.

 

З’їздом поставлено надзвичайно важливі завдання:

-         посилити соціальний діалог, надати йому нової динаміки;

-         змінити пріоритети правової роботи, яка здебільшого має бути спрямована на надання правової допомоги та захист членів профспілок;

-         якісно змінити роботу з молоддю;

-         вирішити питання захисту соціальних і економічних інтересів трудящих через підвищення заробітної плати, в першу чергу, працівникам бюджетної сфери. Примусити владу ввести в дію єдину тарифну сітку, щоб зарплата бюджетників зросла;

-         покращити взаємодію між членськими організаціями ФПУ, підвищити відповідальність за прийняття рішень. Це знайшло своє відображення у змінах до Статуту ФПУ;

-         кардинально змінити управління майновим комплексом ФПУ.

 

Миколаївська обласна рада профспілок була представлена 18 профспілковими лідерами (14 делегатів та 4 запрошених). Шість представників Миколаївського обласного територіального профоб’єднання увійшли до складу Ради Федерації профспілок України. Це:

Толмачов Юрій Петрович – голова Миколаївської обласної ради профспілок;

-         Білосохова Таміла Миколаївна – голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників будівництва і промисловості будматеріалів;

-         Жак Володимир Іванович – голова первинної профспілкової організації ДП НВКГ “Зоря”-“Машпроект”;

-         Заяць Євгенія Миколаївна – голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я;

-         Начинова Світлана Олексіївна – голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення;

-         Смєлов Володимир Олександрович – голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників суднобудування України.

Голову Миколаївської облпрофради Толмачова Ю.П.  обрано членом Президії ФПУ.

У склад комісій ФПУ увійшли: Білосохова Т.М., Жак В.І. (комісія з питань соціального захисту членів профспілок і соціального страхування); Заяць Є.М. (комісія з питань охорони праці та здоров’я); Смєлов В.О. (комісія з майнових питань).

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3370 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання