Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Миколаївська обласна рада профспілок звітувала перед спілчанами

 

          4 березня 2011 року відбулася ХХІІ Миколаївська обласна міжспілкова конференція  профспілок.

         В роботі окрім делегатів, взяли участь: заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Рукоманов, заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк, заступник Миколаївського міського голови Маргарита Сапожнікова та голова обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» Олександр Шпиль.

Зі звітною доповіддю про роботу Миколаївської обласної ради профспілок за період з 2006 по 2011 рік виступив голова обласної ради профспілок  Юрій  Толмачов.

 

Як відзначив голова облпрофради, в основу діяльності облпрофради у звітний період було покладено виконання Програми дій ФПУ, Програми дій Миколаївської обласної ради профспілок на 2006-2011 роки та поточних рішень колегіальних органів облпрофради.

Заслухавши і обговоривши звітну доповідь обласна міжспілкова конференція відзначила, що зусилля профспілок були сконцентровані на вирішенні питань по захисту прав та інтересів членів профспілок, на розвиток профспілкового руху та удосконалення внутріспілкових відносин.

Для вирішення проблем в соціально-трудовій сфері облпрофрада, членські організації в звітний період продовжили соціальний діалог  з органами влади, місцевого самоврядування та роботодавцями на всіх рівнях.

В основу соціального діалогу в області покладено регіональну Угоду  з  соціально-економічних питань та діяльність тристоронньої соціально-економічної ради.

Облпрофрада координувала і контролювала колдоговірну роботу в галузях, на підприємствах, надавала методичну та практичну допомогу. В звітний період вперше досягнуто 100% укладення колективних договорів на підприємствах, в організаціях, які знаходяться у сфері впливу профспілок.

Фахівцями облпрофради на протязі звітного періоду вивчалась робота та надавалась практична допомога  з  питань оплати праці більш ніж на 460 підприємствах, в організаціях різних галузей економіки.

Здійснювався громадський контроль за додержанням роботодавцями трудового законодавства України. Особливо турбує профспілки своєчасність виплати заробітної плати. На жаль, законні права людини щодо своєчасного отримання заробітної плати потураються рядом роботодавців, і положення колдоговорів в цій частині останніми роками не виконуються.

Облпрофрада, обласні комітети галузевих профспілок здійснюють постійний моніторинг рівня, термінів заборгованості, ходу виконання графіків погашення боргів. Представники профспілок працюють в складі обласної та міської комісій  з  погашення заборгованості, беруть участь в комплексних перевірках підприємств.

У врегулюванні трудових спорів облпрофрада тісно співпрацює  з  обласним відділенням Національної служби посередництва та примирення.

 Цікавим та змістовним був виступ заступника голови Федерації профспілок України Сергія Кондрюка, який висвітлив основні напрямки діяльності ФПУ та задачі по підготовці до VІ з’їзду Федерації профспілок України.

ХХІІ Миколаївська обласна міжспілкова конференція  профспілок визнала роботу обласної ради профспілок  у звітному періоді задовільною, а також затвердила Пріоритетні напрями роботи Миколаївської обласної ради профспілок на 2011-2016 роки та рекомендувала членським організаціям обласної ради профспілок врахувати їх в своїй практичній діяльності.

В ході відкритого голосування делегати конференції одноголосно обрали головою Миколаївської обласної ради профспілок Юрія Петровича Толмачова, заступником голови – Любов Миколаївну Онищенко.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах травня

  2019 року для працездатних осіб склав

  3819 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< червня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання