Миколаївська обласна рада
професійних спілок

ШОКУЮЧЕ РІШЕННЯ КОМІТЕТУ ВР З ПИТАНЬ СОЦПОЛІТИКИ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ №2681

alt

27 травня ц.р. члени парламентського Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендували Верховній Раді прийняти проект Закону №2681 за основу. Засідання відбулося у режимі відео-конференції.

Під час обговорення народними депутатами проекту Закону №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» було висловлено чимало зауважень до його положень.

Представники об’єднань профспілок запропонували зняти його з розгляду, оскільки він є антиконституційним, антинародним, обмежує права профспілок та порушує низку міжнародних обов’язків, взятих Україною у процесі ратифікації міжнародних правових актів.

Раніше ФПУ і СПО об’єднань профспілок передали Комітету правову позицію і експертні висновки наукових закладів щодо невідповідності низки законодавчих норм законопроекту №2681 Конституції України та Конвенціям МОП, а також актам ООН та ЄС.

Тоді виникло питання, а чи може вноситися на розгляд парламенту законопроект, який суперечить міжнародним зобов’язанням держави, Конституції та ін.?

Вочевидь, ні!

Наступне запитання - а чи потрібно вносити зміни до законодавства про профспілки? Так, звісно, потрібно, тому що країна знаходиться в стані реформування: змінюються суспільні, економічні, соціальні відносини. І профспілки, яких це стосується, знають, які саме потрібно вносити зміни до законодавства про їхню діяльність. Більш того, профспілки готові до прийняття зазначених рішень і тому парламентарям було запропоновано створити робочу групу з доопрацювання законопроекту №2681.

Однак, незважаючи ні на що, за результатами обговорення більшістю голосів Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону №2681 за основу і тільки після цього створити робочу групу для його подальшої підготовки до другого читання.

За оцінкою Голови ФПУ Г.Осового, прийняте парламентським Комітетом з питань соціальної політики рішення шокує.

Ним було названо наступні аргументи:

1. На слуханнях, які відбулися 19 лютого ц.р. у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на тему: «Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціально/публічного діалогу» після обговорення положень законопроекту 2681, було визнано, що більшість з них суперечать Конституції України, чинним законам та міжнародним законодавчим актам, зокрема, порушують право на вільне об’єднання громадян в профспілки.

2. Мінюст України у своїх висновках щодо цього законопроекту, фактично його перекреслив саме через невідповідальність багатьох його положень нормам про права людини та положенням національного законодавства.

3. Місія Європейських профспілок, яка зі свого боку мониторить виконання Україною Угоди Україна-ЄС, зазначила, що прийняття в такій редакції цього закону буде протирічити духу, принципам і директивам Євросоюзу, Європейській соціальній Хартії, а також Хартії з прав людини.

4. Нарешті, самі члени профспілок і громадяни України, ознайомившись зі змістом цього законопроекту, висловили своє ставлення до нього, підписавши петицію на сайті Верховної Ради України щодо не підтримки законопроекту 2681.

Однак, не зважаючи на це, члени Комітету ВР - представники політичної фракції «Слуга народу», які брали участь у засіданні Комітету - не підтримали конструктивні пропозиції представників профспілок, проігнорували думку громадськості щодо необхідності відтермінування подання законопроекту 2681 на розгляд ВР та необхідність його доопрацювання.

Голова ФПУ запитує:

- Невже саме зараз, коли трудящим й так дуже важко, бо через пандемію коронавірусу збільшується безробіття, скорочуються зарплати, і у влади вочевидь є багато інших - більш важливих справ, якими потрібно займатись, ніж кошмарити профспілки… Може це все робиться лише для того, щоб відібрати у профспілок майнові об’єкти? Може через це така спокуса скоріше перенести його до сесійної зали парламенту? Але, як знову ж таки визначив Мінюст, майнові питання, зокрема, стосовно приватизації державного майна, не є предметом саме цього законопроекту, а регулюються іншими нормативно-правовими актами. Тому, за оцінкою лідера профспілок, таке рішення депутатів, по іншому, як політичною безвідповідальністю і не назвеш.

За матеріалами сайту ФПУ

Оголошення

  1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

    Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

    orps@mksat.net


  2. Зверніть увагу!

    Оновлена інформація:

    Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

    (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


  3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

    2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

    6032 грн.

    (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< березня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання