Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Місія глобальних профспілок оприлюднила підсумки своєї роботи в Україні

alt

27 лютого ц.р. у Києві відбулась спільна прес-конференція Європейської моніторингової місії глобальних профспілок, Федерації профспілок України та Конфедерації вільних профспілок України за результатами роботи місії в Україні.

Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) Лука Вісентіні зазначив, що метою їх візиту є прояв солідарності з профспілками України щодо захисту гідних трудових прав українських працівників та наголошення на необхідності відкликання законопроєкту про працю №2708 та розроблення нового трудового законодавства за участі соціальних партнерів.

За час свого перебування в Україні, члени місії провели зустрічі з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофієм Миловановим, головою Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денисовою, національним координатором Міжнародної організації праці Сергієм Савчуком, Головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом, Головою Ради Федерації роботодавців України Дмитром Олійником.

alt

«Очевидно існує проблема довіри, як між профспілками та урядом так і між соціальними партнерами й урядом і я сподіваюся, що наша місія спромоглася допомогти подолати цю проблему довіри, але ми будемо і надалі пильно стежити за виконанням обіцянок, які взяли на себе представники української влади і будемо дивитися, яким чином вони будуть імплементуватися в реальність», - наголосив глава місії Лука Вісентіні.

Він запевнив, що європейські профспілки і надалі будуть підтримувати свої членські організації – ФПУ та КВПУ у їх наполегливій боротьбі за права трудящих в Україні.

alt

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий висловив подяку європейським колегам з глобальних профспілок, ЄКП та МКП за активну солідарну підтримку українських профспілок в їх боротьбі за права працівників, за збереження гарантій діяльності українських профспілок та за збереження гідних умов життя і праці громадян України.

«Є дві обставини, які спонукали нас до запрошення Місії в Україну. Першою обставиною було те, що за рівнем забезпечення прав працівників, Україна віднесена до п’ятої ризикованої групи. Другою обставиною були законодавчі ініціативи, які в останній час збурили українську профспілкову спільноту нашої країни і несуть ризики щодо недотримання прав і гарантій українських профспілок», - зауважив він.

Під час конференції заступник генерального секретаря МКП Оуен Тюдор повідомив, що незабаром місія представить громадськості звіт своєї роботи в Україні.

- Якщо виникне потреба, ми повернемось, - запевнив він.

Довідково:

У складі Місії працювали:

1. Лука ВІСЕНТІНІ – Генеральний секретар ЄКП, Генеральний секретар ПЄРР, глава місії

2. Лііна КАРР – конфедеративний секретар ЄКП

3. Оуен ТЮДОР – заступник Генерального секретаря МКП

4. Антон ЛЄППІК – виконавчий секретар ПЄРР

5. Ян Віллем ГУДРІААН – Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування

6. Джозеф СТРЕДУЛА – голова Чесько-Моравської конфедерації профспілок

7. Богумил ЧАП – заступник міжнародного секретаря Чесько-Моравської конфедерації профспілок

8. Тадеуш МАДЖРОВИЧ – заступник голови Національної комісії НСЗЗ «Солідарність»

9. Роберт ШЕВЧИК – старший консультант міжнародного департаменту НСЗЗ «Солідарність»

10. Вероніка КОЛЛАРОВА – Об’єднання профспілок Австрії

11. Роберт ВАЛАСІНСКІ – Об’єднання профспілок Австрії

12. Мирослав ХАЙНОШ – міжнародний секретар Конфедерації профспілок Словаччини

За матеріалами сайту ФПУ

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах квітня

  2020 року для працездатних осіб склав

  3983,38 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання