Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Чергове засідання комісії облпрофради з питань правового захисту профорганізацій та їх членів профспілок

alt

17 вересня п.р. відбулося засідання постійної комісії облпрофради з питань правового захисту профспілок та їх організацій, членів профспілок (далі — комісія) під головуванням Таміли Бугаєнко – голови обласної організації профспілки працівників державних установ.

На засіданні були присутні: члени комісії: Костянтин Аржаткін - голова первинної профспілкової організації ПАТ «Завод «Екватор», Римма Шевченко – голова Миколаївської профспілкової організації працівників Збройних сил України, а також були запрошені: Любов Онищенко - заступник голови облпрофради, Надія Матвєєва – завідувач відділу з правової роботи облпрофради та Лідія Калінчева – юрист обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я.

У рамках порядку денного було розглянуто та обговорено чотири питання.

По-першому питанню «Про порядок організації роботи правових інспекторів праці в членських організаціях облпрофради» виступили: Надія Матвєєва з інформацією про організацію роботи та практику перевірок при здійсненні громадського контролю облпрофрадою та правовими інспекторами праці та Лідія Калінчева, яка розповіла про проблемні питання що виникають в галузі охорони здоров’я під час здійснення громадського контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю.

По-другому питанню порядку денного «Розгляд матеріалів з підготовки методичних рекомендацій щодо порядку проведення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю, про профспілки» Надія Матвєєва ознайомила членів комісії з проектом розроблених облпрофрадою методичних рекомендацій щодо порядку проведення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю, про профспілки та запропонувала в жовтні 2019 року провести постійно діючий семінар для профактиву по цій темі. Всі присутні на комісії високо оцінили змістовність та практичність розроблених облпрофрадою методичних матеріалів та підтримали пропозицію надрукувати їх для надання практичної допомоги членським організаціям облпрофради.

По-третьому питанню «Розгляд питань щодо укладання угоди про співпрацю між Миколаївською обласною радою профспілок та Миколаївським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги» Надія Матвєєва ознайомила членів комісії з проектом Договору про співпрацю, а також проінформувала присутніх про укладений Меморандум про співпрацю між Федерацією професійних спілок України та Координаційним центром з надання правової допомоги. Активну участь в обговоренні цього питання взяли всі члени комісії та запрошені. Костянтин Аржаткін та Лідія Калінчева відзначили необхідність співпраці та укладання такого роду угод, адже вони несуть велику користь для всіх членів профспілок.

По-четвертому питанню «Різне» виступила Надія Матвєєва, яка запропонувала провести ряд заходів присвячених до відзначення Всесвітнього Дня дій за гідну працю, який відзначається щороку 7 жовтня. Проведення всіх заходів було підтримано членами комісії одноголосно.

За підсумком обговорення питань порядку денного по кожному питанню були прийняті відповідні рішення.

Підготовлено відділом зправової роботи облпрофради

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах квітня

  2020 року для працездатних осіб склав

  3983,38 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< червня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання