Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Правороз’яснювальна робота з молоддю – один з напрямів роботи профспілок

alt

27 лютого п.р. у Миколаївському професійному ліцеї сфери послуг в рамках «Тижня права» було проведено правороз’яснювальну зустріч, присвячену темі: «Трудові права: що необхідно знати при працевлаштуванні на перше робоче місце».

Завідувач відділу з соціально-економічних питань Миколаївської облпрофради Анна Лисохмара висвітлила для випускників ліцею основні етапи процесу оформлення працівника на роботу, у т. ч. укладання трудового договору, внесення запису до трудової книжки, ознайомлення з правами та обов’язками, а також внутрішніми документами підприємства. Присутні на зустрічі дізналися про можливості та обмеження щодо встановлення роботодавцем випробування, а також про основні трудові права та гарантії, передбачені законодавством для найманих працівників.

Також виступаюча розповіла про відмінності між трудовим договором, договором цивільно-правового характеру та діяльністю фізичної особи – підприємця. Крім того, учасники заходу почули про послуги, які пропонують для молоді центри зайнятості.

В ході зустрічі випускники ліцею скористалися можливістю отримати відповіді на свої запитання, у т.ч. щодо обґрунтування роботодавцем відмови у працевлаштуванні, оплати лікарняних та ін.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах листопада

  2019 року для працездатних осіб склав

  3859 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання