Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Чергове засідання міжвідомчої робочої групи

28 листопада п.р., під головуванням в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Любові Бєлкіної, відбулося чергове засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. В засіданні робочої групи взяв участь представник облпрофради – член міжвідомчої робочої групи.

Любов Бєлкіна звернула увагу присутніх, що за даними головного управління статистики в Миколаївській області кількість працівників, яким заробітна плата нарахована в межах до 3200 грн., складає 12% (від кількості штатних працівників області за вересень місяць – 187542 осіб). Найбільш критична ситуація спостерігається в галузях: охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (22%); мистецтво, спорт, розваги та відпочинок (17,6%); освіта (15,5%); сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство (15,1%); будівництво (12,5%).

Першим розглядалось питання «Про стан впровадження мінімальної заробітної плати в 2017 році у розмірі 3200 грн. в Миколаївській області у галузі освіти. Аналіз причин наявності великої кількості працюючих осіб в закладах освіти, які отримують заробітну плату нижче мінімальної, зокрема ЧДУ імені Петра Могили та Миколаївського університету імені В.О. Сухомлинського». Доповідали по даному питанню ректори зазначених вищих навчальних закладів, які пояснили причини нарахування працівникам заробітної плати менше мінімальної.

Основною причиною, як було зазначено, є укладання трудових договорів та робота за сумісництвом з неповним робочим часом. Нарахування заробітної плати нижче мінімальної (3200 грн. на місяць) за повністю відпрацьований час ректори обох навчальних закладів категорично заперечили.

З питання «Аналізу показників розміру середньомісячної заробітної плати та частки працівників, які мають заробітну плату у межах мінімальної, у Миколаївській області», члени міжвідомчої робочої групи заслухали начальника головного управління статистики в Миколаївській області Павла Зацаринського.   

В обговоренні зазначених питань прийняли участь члени міжвідомчої робочої групи та запрошені.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3370 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання