Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Соціальна відпустка одинокої матері

Чи є право на соціальну відпустку за весь час роботи, у працівниці, яка  пропрацювала на підприємстві кілька років і тільки під час звільнення повідомила про те, що вона має статус одинокої матері і подала відповідні документи?

За статтею 135 Сімейного кодексу України в разі народження дитини в матері, яка не перебуває у шлюбі, якщо немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєст­рації народжень провадиться за прізвищем та громадян­ством матері, а ім'я та по батькові батька дитини запису­ються за її вказівкою, така жінка набуває статусу одинокої матері відразу після внесення відповідного запису до Книги реєстрації народжень.

За статтею 19 Закону України «Про відпустки» жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка всиновила дитину, матері інвалі­да з дитинства підгрупи АІ групи, одинокій матері, батько­ві дитини або інваліда з дитинства підгрупи АІ групи, який виховує їх без матері (у тому числі в разі тривалого пере­бування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, чи одному із прийомних батьків надається щоріч­но додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 кален­дарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Таким чином, право на додаткову оплачувану відпустку виникає в жінки одночасно із набуттям нею статусу одино­кої матері і вона має право під час звільнення на компенса­цію за всі дні невикористаних відпусток за весь період роботи на підприємстві незалежно від часу, коли вона пода­ла підтвердження наявності в неї статусу одинокої матері.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3562 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання