Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Про звернення ФПУ до Міжнародної конфедерації профспілок

У зв'язку з протиправним втручанням органів прокуратури у статутну діяльність профспілкових організацій та об'єднань Федерація профспілок України звернулася за підтримкою до Міжнародної конфедерації профспілок.

У відповідь на звернення ФПУ Генеральний секретар МКП Шарон Барроу від імені 176 млн. членів профспілок направила листи Президенту України В.Ф. Януковичу, Прем'єр-міністру України М.Я. Азарову та Генеральному прокурору України В.П. Пшонці (додається) з жорсткою оцінкою фактів втручання влади в автономію профспілок в Україні. Міжнародна конфедерація профспілок також закликала забезпечити повагу до міжнародних прав і стандартів, Конституції й національного законодавства України та вжити необхідних заходів з тим, щоб зупинити нападки на ФПУ та втручання державних чиновників у внутрішні справи профспілок.

******************************************************************

Віктору Януковичу

Президенту України

Київ, Україна

 

Прем’єр-міністру України

М.Я.Азарову

 

Генеральному прокурору України

В.П.Пшонці

 

Брюссель, 14 червня 2011 року

 

Шановний пане Президенте!

Шановний пане Прем’єр-міністр!

Шановний пане Генеральний прокурор! 

Наша членська організація Федерація профспілок України проінформувала нас про зростання тиску на неї та її членські організації з боку певних людей, у тому числі державних органів та посадових осіб. Останнім часом зросла кількість випадків прямого втручання урядових структур та вищих державних чиновників у статутну діяльність профспілок.

Крім того, ми були дуже стривожені, коли довідалися, що Генеральна прокуратура України намагається втрутитися безпосередньо у процес прийняття рішень у ФПУ та в роботу її статутних органів, указуючи, які питання повинні, а які – не повинні бути на порядку денному Президії ФПУ, вимагаючи надання різних документів у нереальні строки та викликаючи обраних керівників ФПУ на допити без достатніх підстав, таким чином порушуючи Конституцію та закони України.

Такі дії органів прокуратури є прямим втручанням у статутну діяльність ФПУ та є порушенням Конвенцій МОП №№87 і 98, які ратифікувала Україна.

Ми закликаємо Вас забезпечити повагу до міжнародних прав і стандартів, Конституції і національного законодавство України та вжити необхідних заходів з тим, щоб зупинити згадані нападки та втручання державних чиновників у внутрішні справи профспілок та попередити виникнення подібних ситуацій у майбутньому. Ми хочемо повідомити Вам, пане Президент, що у співпраці з МОП, ми готові підтримати будь-яку скаргу, яку наша членська організація вирішить направити у Комітет зі свободи асоціації, якщо у Вашій країні будуть продовжуватися порушення прав профспілок.

 

З повагою,    

Генеральний секретар МКП                                     Шарон Барроу

 

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2020 року для працездатних осіб склав

  3916 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29  

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання