Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Чи має стажист право на оплачувану відпустку?

Статтею 29 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено можливість набуття досвіду і стажу роботи для молодих фахівців шляхом проходження стажування під час навчання із внесенням відповідного запису до трудової книжки.

Порядок укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях, а також Типову форму договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 20 (далі – Порядок).

Договір про стажування є особливим і не належить до трудових чи цивільно-правових договорів.

Пунктом 10 Порядку визначено, що керівник підприємства затверджує індивідуальну програму стажування та видає наказ про проходження стажування, в якому зазначаються строки і місце його проходження (структурний підрозділ), спеціальність (кваліфікація) або професія (кваліфікаційний рівень) стажиста, режим стажування, а також його керівник.

При цьому видавати наказ про укладання трудового договору та зараховувати стажиста до штату підприємства чинним законодавством не передбачено.

Згідно з пунктом 13 Порядку, запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки стажиста, яка, за потреби, оформляється згідно з законодавством.

Відповідно до пункту 7 Типової форми договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях, у разі виконання стажистом професійних робіт, передбачених індивідуальною програмою стажування за встановленими нормами (види робіт та їхній обсяг), проводиться їхня оплата на підставі акта здавання-приймання робіт. Оплата проводиться згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат, надбавок (пункт 3 статті 29 Закону України «Про зайнятість населення»).

При цьому трудових відносин між стажистом та підприємством не виникає.

Враховуючи зазначене вище та з огляду на те, що, відповідно до статті 2 Закону України «Про відпустки», право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, стажистам відпустки не надаються.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах грудня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3501 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання