Миколаївська обласна рада
професійних спілок

квітня 2019


Вівторок, 23 квітня 2019

У пошуках кращого колективного договору PDF Друк Email

alt

23 квітня п.р. в Миколаївській обласній раді профспілок (далі – облпрофрада) пройшло засідання конкурсної комісії облпрофради з визначення переможців обласного конкурсу на кращий колективний договір.

Засідання конкурсної комісії розпочалось вступним словом голови комісії – заступника голови облпрофради Любові Онищенко, яка відзначила, що обласний конкурс проходить раз на два роки, переможців визначають члени комісії по різних категоріях підприємств, установ та організацій.

Конкурсна комісія визначала переможців у двох категоріях: «Виробничі (промислові) підприємства» та «Бюджетні установи, організації». Підприємства-переможці, за рішенням Президії облпрофради, будуть нагороджені дипломами з наданням профкомам цих підприємств грошової винагороди, розмір якої визначається Президією облпрофради.

Детальніше...

Зменшення розміру премії або її невиплата в певних місяцях та істотні умови праці PDF Друк Email

alt

Статтею 15 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами.

Детальніше...


Понеділок, 22 квітня 2019

Особливості надання соціальної відпустки: додаткова відпустка працівникам, які мають дітей PDF Друк Email

alt

Законом України «Про відпустки» (далі - Закон) визначено порядок надання додаткових відпусток працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Детальніше читайте у розділі "Правова робота"

"Юридичні консультації"

Детальніше...


П'ятниця, 19 квітня 2019

Охорона праці на порядку денному засідання Молодіжної ради облпрофради PDF Друк Email

alt

18 квітня п.р., з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який цього року проходить під гаслом: «Безпечне і здорове майбутнє праці», Миколаївською облпрофрадою проведено розширене засідання Молодіжної ради облпрофради на тему: «Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві. Охорона праці через призму колективного договору». Участь у заході взяли члени Молодіжної ради облпрофради, а також профспілковий актив: голови та представники обласних галузевих та первинних профорганізацій.

Відкриваючи захід, заступник голови облпрофради Любов Онищенко підкреслила, що День охорони праці, який відзначають 28 квітня, є лише початком заходів, присвячених охороні праці, що триватимуть протягом усього року.

Детальніше...


Четвер, 18 квітня 2019

Звітує обласна профспілкова організація працівників освіти і науки PDF Друк Email

alt

17 квітня п.р. відбулась XX звітно-виборна конференція Миколаївської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Детальніше...

Семінар-навчання «Фінансові питання в профспілках» PDF Друк Email

alt

Відповідно до плану роботи обласної організації профспілки працівників держустанов 12 квітня п.р. відбувся семінар-навчання для голів та скарбників профспілкових організацій м. Миколаєва на тему «Фінансові питання в профспілках».

В роботі семінару, організованому обласною організацією профспілки працівників держустанов (голова - Таміла Бугаєнко), взяли участь: завідувач фінансового відділу-головний бухгалтер облпрофради Любов Гакаленко та завідувач відділу з правової роботи облпрофради Надія Матвєєва. Учасники семінару-навчання мали можливість дізнатися про зміни, які відбулися у Податковому кодексі, та отримати необхідні консультації з правильного використання профспілкових коштів, не порушуючи законодавство.

Детальніше...


Середа, 17 квітня 2019

Порядок виплати компенсації у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу в особливий період, скасовано PDF Друк Email

alt

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 року № 307 визнано таким, що втратив чинність, Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам та фізичним особам — підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу в особливий період.

Рішення прийняте на виконання Закону України від 24.12.2015 № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», згідно з яким роботодавцям не передбачається компенсація за рахунок коштів Державного бюджету України витрат на виплату середнього заробітку працівникам, призваним і прийнятим на військову службу в особливий період, яка виплачувалась протягом 2014-2015 років.

За матеріалами сайту: https://buhgalter.com.ua/

Детальніше...


Вівторок, 16 квітня 2019

Деякі питання щодо затвердження та внесення змін до штатного розпису: роз’яснення Держпраці PDF Друк Email

alt

Листом від 27.06.2007 № 162/06/187-07 Міністерством праці та соціальної політики України визначено, що штатний розпис – це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штати і посадові оклади працівників. З урахуванням необхідності врегулювання та забезпечення прав працівників на працю, захисту від незаконного звільнення та оплату праці, затвердження штатного розпису на підприємствах, установах, організаціях та фізичними особами-підприємцями є обов’язковим.

Детальніше читайте у розділі «Правова робота»

«Юридичні консультації»

Детальніше...


Понеділок, 15 квітня 2019

Види допомог, на які мають право громадяни внаслідок нещасного випадку на виробництві PDF Друк Email

alt

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України19.07.2018 № 11, Фонд соціального страхування України (далі – ФСС) проводить страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого.

Детальніше...


П'ятниця, 12 квітня 2019

Відбулося ІV засідання Ради Миколаївської обласної ради профспілок PDF Друк Email

alt

10 квітня 2019 року відбулося ІV засідання Ради Миколаївської обласної ради профспілок. На засідання Ради були запрошені члени обласної ради профспілок та члени Ревізійної комісії.

Засідання Ради відкрив голова облпрофради Юрій Толмачов.

В роботі Ради взяли участь: директор Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва, начальник відділення НСПП в Миколаївській області Оксана Євченко, начальник відділу статистики та прогнозування Миколаївського обласного центру зайнятості Любов Міняйлова, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Миколаївській області Ганна Марченко.

Детальніше...

Сторінка 1 з 3
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах березня

  2019 року для працездатних осіб склав

  3710 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< квітня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання