Миколаївська обласна рада
професійних спілок

квітня 2019


Понеділок, 29 квітня 2019

ВІТАЄМО! PDF Друк Email

buket-36

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства,

місцевої промисловості, побутового обслуговування населення

Начинову Світлану Олексіївну

з ювілейним Днем народження!

Детальніше...


П'ятниця, 26 квітня 2019

1 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПРАЦІ! PDF Друк Email

alt

Шановні члени профспілок!

Шановні трудівники Миколаївщини!

Від Президії обласної ради профспілок щиро вітаю вас з Днем праці – 1 Травня!

Першотравень - свято солідарності та взаємної підтримки трудящих всіх країн світу у прагненні жити у мирному, справедливому та демократичному суспільстві. Це свято згуртовує трудівників різних галузей у відстоюванні своїх соціально-економічних прав. Кожен з нас своєю щоденною працею забезпечує життєдіяльність суспільства, створює матеріальні і духовні блага, добробут родини і всієї країни.

Бажаю вам, шановні друзі, щоб ваша праця завжди була потрібна суспільству та гідно оцінена. Здоров’я, щастя, добробуту, впевненості у власних силах, принциповості у відстоюванні своїх прав на гідну працю!

Нехай святковий Першотравень подарує вам гарний настрій, наповнить натхненням і оптимізмом, принесе у ваші оселі тепло, мир та затишок!

Голова облпрофради Ю.П. Толмачов

Детальніше...

28 квітня – Всесвітній день охорони праці PDF Друк Email

alt

Щороку, починаючи з 2006 року, 28 квітня відповідно до Указу Президента в Україні відзначають День охорони праці. Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми травматизму на виробництві та умов праці.

В 2019 році День охорони праці в Україні відзначається під гаслом: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Детальніше...

Громадський контроль на базі відпочинку «Южанка» обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг PDF Друк Email

alt

24 квітня п.р., відповідно до статті 259 Кодексу Законів про працю України, статей 21 та 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» завідувачем відділу з правової роботи облпрофради Надією Матвєєвою та правовим інспектором праці відділу з правової роботи облпрофради Ольгою Подимовою здійснено громадський контроль за додержанням роботодавцем законодавства про працю з метою надання методичної та практичної правової допомоги.

За результатами перевірки фахівцями облпрофради було надано практичну правову допомогу та рекомендації щодо приведення документації у відповідність до вимог діючого законодавства.

Детальніше...


Четвер, 25 квітня 2019

Круглий стіл «Охорона праці в соціальній сфері: проблеми, досвід, перспективи» PDF Друк Email

alt

Миколаївська обласна профспілка працівників соціальної сфери в щоденній роботі значну увагу приділяє питанням охорони праці. З метою привернення уваги роботодавців, органів влади до проблемних питань щодо створення безпечних умов праці в установах соціального захисту населення в рамках Тижня охорони праці заплановані додаткові заходи. Так, 23 квітня п.р. проведено круглий стіл на тему: «Охорона праці в соціальній сфері: проблеми, досвід, перспективи» за участю профактиву та інженерів з охорони праці установ, закладів та організацій соціального захисту населення області.

Детальніше...


Середа, 24 квітня 2019

В галузі житлово-комунального господарства відбувся ІV Пленум обласної профорганізації PDF Друк Email

alt

19 квітня п.р. Миколаївська обласна організація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення провела ІV Пленум, який відбувся в с. Рибаківка, Березанського району в пансіонаті відпочинку «Берізка».

В роботі Пленуму прийняли участь представники 20 галузевих підприємств: 15 членів облорганізації профспілки, 2 члена ревізійної комісії, запрошені голови профкомів та керівники підприємств галузі.

На Пленумі була розглянута низка важливих питань, зокрема про зміни в складі облорганізації профспілки та Президії, про системність і ефективність в роботі профспілкових організацій щодо зміцнення Профспілки та посилення мотивації профспілкового членства, про підготовку пансіонату відпочинку «Берізка» до оздоровчого сезону 2019 року, про проведення звітів та виборів в профспілкових організаціях і підготовку до профспілкової звітно-виборної конференції, про виконання профспілкового бюджету за 2018 рік та прийняття профбюджету на поточний рік та ін.

Детальніше...


Вівторок, 23 квітня 2019

У пошуках кращого колективного договору PDF Друк Email

alt

23 квітня п.р. в Миколаївській обласній раді профспілок (далі – облпрофрада) пройшло засідання конкурсної комісії облпрофради з визначення переможців обласного конкурсу на кращий колективний договір.

Засідання конкурсної комісії розпочалось вступним словом голови комісії – заступника голови облпрофради Любові Онищенко, яка відзначила, що обласний конкурс проходить раз на два роки, переможців визначають члени комісії по різних категоріях підприємств, установ та організацій.

Конкурсна комісія визначала переможців у двох категоріях: «Виробничі (промислові) підприємства» та «Бюджетні установи, організації». Підприємства-переможці, за рішенням Президії облпрофради, будуть нагороджені дипломами з наданням профкомам цих підприємств грошової винагороди, розмір якої визначається Президією облпрофради.

Детальніше...

Зменшення розміру премії або її невиплата в певних місяцях та істотні умови праці PDF Друк Email

alt

Статтею 15 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами.

Детальніше...


Понеділок, 22 квітня 2019

Особливості надання соціальної відпустки: додаткова відпустка працівникам, які мають дітей PDF Друк Email

alt

Законом України «Про відпустки» (далі - Закон) визначено порядок надання додаткових відпусток працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Детальніше читайте у розділі "Правова робота"

"Юридичні консультації"

Детальніше...


П'ятниця, 19 квітня 2019

Охорона праці на порядку денному засідання Молодіжної ради облпрофради PDF Друк Email

alt

18 квітня п.р., з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який цього року проходить під гаслом: «Безпечне і здорове майбутнє праці», Миколаївською облпрофрадою проведено розширене засідання Молодіжної ради облпрофради на тему: «Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві. Охорона праці через призму колективного договору». Участь у заході взяли члени Молодіжної ради облпрофради, а також профспілковий актив: голови та представники обласних галузевих та первинних профорганізацій.

Відкриваючи захід, заступник голови облпрофради Любов Онищенко підкреслила, що День охорони праці, який відзначають 28 квітня, є лише початком заходів, присвячених охороні праці, що триватимуть протягом усього року.

Детальніше...

Сторінка 1 з 3
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах травня

  2020 року для працездатних осіб склав

  4043 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< квітня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання